آخرین پست

خون‌آشام قلعه‌ی النویک

خون آشام قلعه‌ی النویک

در بین گزارشات مربوط به وجود خون‌آشام‌ها، تعداد بسیاری از آنها مربوط به ویلیام نیوبرگی می‌باشد که در قرن دوازدهم، گزارش‌های بسیاری در مورد خون‌آشام‌ها در انگلستان جمع‌آوری کرد. یکی از این اتفاقات که در طول عمر خود ویلیام هم اتفاق افتاد، در مورد مردی بود که به لرد ساکن قلعه‌ی النویک خدمت می‌کرد. این مرد که خود به کارهای خلافش معروف بود، همسری خیانتکار هم داشت. یک شب که روی سقف خانه مستقر شده بود تا او را زیر نظر بگیرد، روی زمین افتاد و روز بعد مُرد.

پس از دفن وی، اهالی منطقه چندین مرتبه او را دیدند که در شهر قدم می‌زد. مردم ترسان از روبرو شدن با او، هر شب بعد از تاریک شدن هوا، خودشان را در خانه‌هایشان مخفی کرده و درها را قفل می‌کردند. در طی همین دوره، یک بیماری بی نام و نشان در منطقه پخش شد و تعدادی از مردم به خاطر آن مردند. این بیماری به “خون آشام” نسبت داده می‌شد. در نهایت، در یک یکشنبه‌ی نخل (۲۰ مارس) کشیش محلی یک گروه از اهالی معتقد و رهبران شهر را دور هم جمع کرد و به سمت قبرستان به راه افتاد. آنها در آنجا جسد را پیدا کردند و متوجه شدند که اگر با نیزه به آن ضربه بزنند، خون از آن به صورت جهشی به بیرون تراوش می‌کند. آنها که تصمیم گرفته بودند که جسد از خون طعمه‌های بسیارش تغذیه کرده است، آن را به بیرون شهر برده و آتش زدند. مدتی بعد، بیماری همه‌گیر، متوقف شد و زندگی اهالی شهر به حالت عادی برگشت.

منابع: دونالد جی گلات. خون آشام‌های واقعی تاریخ. انتشارات اچ.سی. ۱۹۷۱٫

خون آشامان آمریکا - بخش اول
لئو آلاتیوس (۱۵۸۶ - ۱۶۶۹)

درباره Mohamad

2 دیدگاه

  1. واقعا؟؟؟؟؟

    • دوست عزیز مقاله های بخش خون آشام ها، بر اساس نوشته ها و افسانه هایی هست که در این مورد بیان شده، و صرفا نتایج تحقیق ها و ترجمه ی متونی که دیدم و خوشم اومده رو اینجا گذاشتم. بنابراین تصمیم گیری در مورد واقعی یا غیرواقعی بودن رو بر عهده ی خودتون میذارم 🙂

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme